Potansiyel müşterilerinizle iletişime geçmenin en önemli gereçlerinden biri de web sitesiniz veya uygulamanızdır. Küçük, orta ve büyük ölçekli firma farketmeden internette görünür ve tanınır olmak için web siteye ihtiyacınız var.

Web siteniz veya uygulamanız sayesinde direkt olarak kullanıcılarınızla iletişime geçebilir ve interaktif iletişim sağlayabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinize gerek yeni hizmetinizi gerekse yeni ürününüzü kendi kanalınız olan web siteniz üzerinden doğru şekilde tanıtabilirsiniz.

Web Tasarım & Uygulamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

1-)Mobil Uyumlu  Tasarım

Artık bilgisayarlardan daha çok akıllı cihazlarla internet bağlantısı gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla web site tasarımınızın mobil cihazlara uyumlu olması gerekiyor. Kullanıcıda iyi itibar bırakabilmek ve arama motoru optimizasyonu açısından mobil uyumlu tasarım(responsive) seçmelisiniz.

2-)Doğru Kodlama Standartları

Pek çok kişi web sitesini yaptırmak için bu konuda profesyonel olmayan kişileri tercih ediyor. Haliyle ortaya çıkan siteler, tamamen kalitesiz ve son kullanıcıya hitap etmeyen ürünler olarak ortaya çıkıyor.

Web sitesinin SEO kuralları, web site hızı ve performansı düşünülerek kodlanması oldukça önemlidir. Aksi takdirde kısa vadede kazançlı çıksanız da, uzun vadede web sitenize ziyaretler artmaya başladıkça sorunlar yaşamaya başlarsınız.

3-)SEO Desteği

En başta web sitelerinin amacının ürün, hizmet veya kurum tanıtma amaçlı olduğundan bahsetmiştik. Peki web sitesine ziyaretçi girişlerini nasıl sağlayacağız? İşte bu noktada organik aramalardan gelen ziyaretçi sayısını arttırmak ve internette daha görünür kalmak için SEO teknikleri devreye giriyor. Web sitenize uygulayacağınız doğru SEO teknikleriyle çok iyi geri dönüşler yakalayabilir ve hedeflediğiniz anahtar kelimede hedeflediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz.

4-)Özgün ve Kalite İçerikler

Web site tasarımı ve kodlama işleminden sonra gelen, neredeyse en az bu 2 kavram kadar önemli olan bir konu da özgün ve kaliteli içeriklerdir. Markanın kimliğini ve vizyonunu yansıtacak görsel, infografik, metin veya vidyo içerikler tercih edilmelidir. Kurumun kimliğini yansıtan içeriklerle hem son kullanıcı ile etkileşimi arttırabilir hem de akıllarda iyi itibar bırakabilirsiniz.

Potansiyel müşterilerinizle iletişime geçmenizi sağlamak ya da markanızı, ürününüzü tanıtmak amacıyla son teknoloji araçlarını kullanarak mobil uyumlu web çözümleri üretiyoruz.